Blog - Vývoj software a webových aplikací

Vývoj software a webových aplikací

Blog

Flutter title=

Flutter

Flutter, poprvé představen pod původním názvem “Sky” na Dart Developer Summitu v roce 2015 jedním ze svých zakladatelů Ericem Seidelem, je dnes jedním z nejnovějších zcela open source frameworků navržených pro realizaci multiplatformních aplikací.

Redmine title=

Redmine

Task manager je aplikace určená k provádění monitorovací činnosti v reálném čase a které umožňuje vizualizovat, spravovat nebo verifikovat i velké množství činností a projektů, které lze sdílet s velkým počtem uživatelů

Vývoj webových stránek title=

Vývoj webových stránek

HTML, zkratka pro Hypertext Markup Language, doslova přeloženo jako značkovací jazyk pro hypertexty, je jazyk umožňující určit, jak uspořádat prvky na webové stránce.

Systém pro správu verzí title=

Systém pro správu verzí

Systém pro správu verzí je systém, který v průběhu času spravuje soubor změn generovaných jedním nebo více soubory, nebo obecně řečeno soubor informací vztahujících se k vývoji softwaru.

Přístup devops title=

Přístup devops

Přístup DevOps je model, podle kterého interfunkční vývojové skupiny programují rychleji, ale stále vydávají projekty a řešení vysoce kvalitní a bezpečné jak v tradičním prostředí, tak na cloudu.

Práce na dálku: Nová perspektiva title=

Práce na dálku: Nová perspektiva

Práce na dálku je způsob organizace práce charakterizovaný tím, že činnost je prováděna mimo firemní prostředí.

Výhody a potenciál jazyka php title=

Výhody a potenciál jazyka php

Jazyk PHP, vytvořen v roce 1994 dánským programátorem Rasmusem Lerdorfem jako zkratka „Personal Home Page“

Nette framework title=

Nette framework

Je distribuován s open source licencí a je jedním z nejznámějších nástrojů mezi webovými vývojáři.

Proč zvolit symfony? title=

Proč zvolit symfony?

Framework je architektura nebo logická podpůrná implementace, díky které je možné navrhnout a realizovat software tak, aby se programátorovi usnadnila práce.

Wordpress: Bezkonkurenční CMS title=

Wordpress: Bezkonkurenční CMS

WordPress je softwarová open source platforma pro blog a content management systém, ve zkratce CMS (systém pro správu obsahu), která nabízí vše nezbytné k vytvoření webové stránky.

Proč uplatňovat responzivní strategii? title=

Proč uplatňovat responzivní strategii?

Během projektování webových stránek je nezbytné přizpůsobit rozhraní nebo prezentovat web včetně jeho obsahu, adaptabilní pro jakýkoliv typ obrazovky.

Intranet: Nástroj, který spojuje firmu title=

Intranet: Nástroj, který spojuje firmu

Obecně řečeno firma potřebuje mnoho nástrojů, aby mohla navázat kontakt s lidmi, kteří jsou její součástí, a tak se někdy se uchýlí k externím řešením nebo vytvoří svou vlastní firemní síť, tedy intranet.

Proč je data mining tak důležitý title=

Proč je data mining tak důležitý

Výraz „data mining“ byl jistou dobu velmi populární termín v oblasti informatiky

Čtyři nejlepší varianty pro stránky s internetovým obchodem title=

Čtyři nejlepší varianty pro stránky s internetovým obchodem

V tomto článku Vám představím 4 různá řešení týkající se světa internetového obchodu, ukáži Vám základní charakteristiky a pomohu také laikům udělat si představu o potenciálu každé z těchto platforem.

Inbound marketing a firemní blog: dokonalé spojení? title=

Inbound marketing a firemní blog: dokonalé spojení?

Inbound marketing není nic jiného než způsob marketingu, kdy si Vaši značku zákazník najde sám a nejste to pouze Vy, kdo musí vyhledávat klienty jako při tradičních strategiích outboung marketingu.

Jak může firemní blog přilákat zákazníky title=

Jak může firemní blog přilákat zákazníky

Co je to firemní blog? Mohli bychom Vám to složitě popisovat, ale jednoduše řečeno jde o nástroj: mocný prostředek komunikace, díky kterému můžete představit činnost Vaší firmy.

ERP – o co se jedná? title=

ERP – o co se jedná?

Pokračuji v sérii článků zaměřených na svět firem, které se setkávají s oblastí informačních technologií a/nebo hledají řešení problémů v řízení. Tyto články se v roce 2018 už týkají více oblastí než jen výroby/propagace/prodeje, jež před několika desetiletími mohly reprezentovat hlavní modus operandi komerčních aktivit.

Co je to CRM? title=

Co je to CRM?

Co je to CRM? To je otázka, která musí být zodpovězena pečlivě, což by trvalo déle, ale už jen vysvětlením zkratky něco pochopitelného bude. CRM znamená Customer Relationship Management neboli "řízení vztahů se zákazníky"

Outsourcing ve službách IT title=

Outsourcing ve službách IT

Outsourcing je praxe, která je již řadu let rozšířena ve výrobních a průmyslových odvětvích. Spočívá v tom, že se třetím stranám zadá vytvoření součástí, potřebných pro realizaci konečného produktu.